Známe se z fotografie

Na začátku roku 2023 nás požádal o spolupráci Domov důchodců Bystřany. Projekt s názvem “Známe se z fotografie” je jednak zaměřený na výtvarné ztvárnění podoby vybraných seniorů, ale také na vzájemné sblížení mezi dětmi a starší generací. Projekt nás nadchnul a okamžitě jsme se pustili do práce. Mohu prozradit, že portréty jsou velmi originální a osobité. Každé z dětí si svou babičku a svého dědečka ztvárnilo tak, jak je vidí svýma očima. Děti mají naprosto volnou ruku.

  Dne 6. června se konala společná vernisáž v domově, ale především setkání dětí s jejich seniory. Děti se těšily nejenom na návštěvu, výstavu, společné chvíle, focení, ale především na životní příběhy babiček a dědečků. Z jejich společných chvil vznikne kalendář fotek, který bude jistě památkou na celý život.

K. Heřmanová